Kamila Kačmaríková, "V novém těle se cítím velmi dobře! .... zbavila jsme se 12 kilo!"

          Před dvěma lety jsem náhodou objevila nabídku konzultace s následným řešením problémů s váhou. Protože jsem nějaké to kilo měla navíc, řekla jsem si, že to zkusím! Byla jsem v oblasti hubnutí dobrý teoretik, ale v praxi pokulhávala, tak by mě rada odborníka jistě správně nasměrovala.
          Moje první návštěva odhalila, že jsem na tom hůř než jsem si myslela. Váha ukazovala 70 kg, tělu chyběla voda, přebýval tuk a metabolický věk jsem měla jako moje matka. Přála jsem si shodit 5-7 kg. Využila jsem všech dostupných rad, které mi velmi pomohly v úsilí zhubnout. Hned na začátku mé „terapie“ jsem odjela na dovolenou, logicky jsem měla obavy jak to zvládnu!!, přece -moře, povalování na pláži, všude tolik dobrot?! Můj cíl bylo na dovolené nepřibrat, ale jak se pak ukázalo, vrátila jsem se dokonce o 2 kg lehčí, stačilo se držet rad, která jsem si vzala k srdci.
          To mě nakoplo ještě víc a pak šla kila dolů sama. Vůbec jsem neměla pocit, že strádám a výsledek předčil moje očekávání a cíle, zbavila jsem se 12 kg a ostatní tělesné hodnoty mám vysloveně ukázkové.
          Nový styl stravování jsem si osvojila, ba přímo zamilovala. Nezříkám se ani drobných prohřešků, rodinné oslavy s vybranými lahůdkami rozhodně pro mě nejsou TABU, pak se, ale rychle a ráda vracím ke svým stravovacím návykům, protože se v novém těle cítím velmi dobře. Váhu 58 kg si udržuji a je mi FAJN!
          Jsem vděčná příjemnému a laskavému personálu, za pomoc, rady a milé úsměvy, zvláště pak paní ANDREI SCHMIDTOVÉ, které o mne pečovala.

Blanka Volná, 60 let, Ostrava, Lhala bych, kdybych řekla, že cesta k vysněné postavě je procházkou růžovou zahradou. Ne, není. Ale těch 20 kilo STÁLO ZA TO!!

          Tam přece nemůžu jít!!! Vždyť nemám co na sebe!“, která žena by tuhle větu neznala. Problém ale není ve skříni, ale v tom, že nám šaty nepadnou. Ve svetříku, pod kterým se rýsují pneumatiky, nás sebelepší zábava nebaví.  Málokterá žena je spokojená se svým vzhledem a téměř žádná se svou hmotností. Polovina žen vyzkoušela nějakou „zaručenou dietu“ a o jo-jo efektu snad slyšel už každý.
          Před lety se mi povedlo zhubnout za necelých pět měsíců 20 kilo, leč bohužel jo-jo efekt do roka a do dne dohnal i mne, ač jsem moc nechápala proč?  Že jde tedy zhubnout, to jsem věděla. Jen mi znovu chyběl ten správný impuls zase znovu začít a hlavně jak si pak váhu udržet? Nakonec mi pomohly dvě skutečnosti. První, že jsem si uvědomila, že jsem v životě kromě své váhy spokojena se vším. A druhá, že jsem na ostravské výstavě Člověk a duše došla ke stánku HUBNEME PRO ZDRAVÍ. Manžel se mne u něj zeptal, zda se chci zvážit?Opravdu jen velmi nerada a s rozpaky jsem se na váhu postavila!
          Výsledek byl žalostný, měla jsem 98 kilo což při mé výšce bylo hrozné!, ale ukázalo se, že mám i orgány obaleny tukem. Tenhle viscerální tuk, který nevidíme, je horší než ten, který máme na očích. Protože můj muž dobře věděl, že mne nadváha hodně trápí, rozhodl se jako dárek k 60. narozeninám mi koupit roční program s výživovým poradcem a tak jsem začala s nutriční poradkyní MGR. DANOU BAJGAROVOU, která mne dostala na starost.
          Probraly jsme mé stravovací návyky, dostala jsem spoustu informací jak a čím bych se nyní měla živit, jak by měl a naopak neměl vypadat můj jídelníček a zejména jsem pochopila, že tohle bude běh na dlouho trať. Že nemohu očekávat nemožné a chtít rychle zhubnout kila, která jsem dlouhé roky nabírala. I to, že je zcela nesmyslné klást si nereálné cíle a i můj vysněný cíl, zhubnout za rok 20 kilo, bude pořádná fuška.
          První kila po úpravě jídelníčku šla docela dobře dolů a to mne silně navnadilo, přežila jsem ke svému úžasu i Vánoce bez kila navíc!!, což se mi v minulých letech nikdy nepodařilo. Neskutečně jsem se potěšila volnější sukní v pase a i centimetry ukazují, že jsem štíhlejší. Zhruba po půl roce jsem zjistila, že váha sice dolů jde dobře, ale mé tělo začíná „hadrovatět“ a že další krok, na který mne „něžně“ paní BAJGAROVÁ připravovala, totiž že bude třeba začít se hýbat a cvičit, abych tělo zpevnila a začala  tvarovat. Tomu jsem se dlouho vzpírala. Ženy s nadváhou raději téměř nebudou jíst, jen aby nemusely cvičit, a ani já jsme nebyla výjimkou!
          Necvičila jsem nikdy, naposledy snad ve škole. Také jsem tvrdila, že v zaměstnání, při práci v domácnosti a výchově dětí a vnuků se „nacvičím“ dost. Tady mne ale nečekaně a úžasně podpořil manžel, chodíme spolu 3x týdně cvičit. Nyní mám 20 kilo dole a jako úžasný bonus jsem získala to, že nemám problémy se zády, která se přece jen už bolestivě ozývala. A to vše mne neskutečně těší!
          Dnes, po roce, mám o 20 kilo a několik konfekčních velikostí méně, úbytek 18 cm v pase, 13 cm přes boky by mi před rokem připadal jako sci-fi. Současných 78 kilo mi sluší mnohem víc a já věřím, že se zkušenostmi, které jsem získala, to ještě o nějaké kilo dolů vylepším!
          Konečně už také vím, kde jsem udělala chyby, že se mi kdysi zhubnutá kila vrátila. Je třeba změnit hlavně myšlení, přijmout sama sebe v nové štíhlé podobě. K tomu pomáhá hlavně rozložení "zdravého hubnutí" do delšího času.
          Paní Dano, děkuji, neměla jste to se mnou vždy lehké!

 

Dana Uhrová, 62 let, -10kg, "Pohled na sebe v zrcadle mě donutil neváhat!"

          Již delší dobu jsem věděla, že musím se sebou něco udělat! Měla jsem ve svých 62 letech už 93 kg  a cítila jsem se tlustá, těžkopádná a unavená. Zvláště můj pohled na sebe v zrcadle mě donutil neváhat a učinit konečně  rázné kroky ke zlepšení mé kondice.
          Sedla jsem k internetu a hledala nabídky , které by mi pomohly snížit váhu a zlepšit kondici. Vybrala jsem si HUBNEME PRO ZDRAVÍ a zakrátko jsem poznala, že jsem si vybrala správně. Nejdříve mi byla provedena vstupní diagnostika a rozbor krve. Podle výsledků vyšetření mi byl sestaven osobní jídelníček na základě Nutriční a metabolické typologie. Každý týden navštěvuji svou specialistku, která mi dále poradí další správný postup.

Už po 2  měsících jsem zhubla 5 kg, svalová hmota mi nabývá a tuky pomalu mizí. Jsem opravdu nadšena nejen z mých výsledků, ale cítím se podstatně lépe. Mé předsevzetí, že zhubnu 10 kg, se určitě za pár měsíců vyplní.

A to díky HUBNEME PRO ZDRAVÍ a jejich odborníkům. Doporučuji každému, kdo mají zájem zlepšit si své zdraví.