7. díl seriálu o dietách – Méně jíst a více se hýbat!

Méně jíst a více se hýbat! Dost často toto slyšíme, když chceme zhubnout. Více se hýbat je určitě skvělá myšlenka! Bohužel ale v kombinaci s tím, že se budeme méně jíst omezíme tím většinou i příjem důležitých živin pro organismus. Metabolismus poté nemá dostatek stavebních látek na sportem poničené tkáně a tak si je ubírá ze svaloviny. Tímto způsobem shodíme sice kila, ale budou to svaly, o které přijdeme a ne tuk.

Jojo efekt je tak prakticky bohužel zaručený.

Objednávka_ebook_tlačítko

Pokud omezíte stravu, omezte ji na jídlech, které mají nízkou výživovou hodnotu. Nahraďte jí takovými, které ji mají větší (cukry nahraďte karbohydráty). U tuků se zaměřte na nenasycené mastné kyseliny. Bílkoviny takové, které dokáže Vaše tělo snadno zpracovat (rostlinné, bílé maso, ryby). Používejte kvalitní tuky ne umělou hmotu ředěnou vodou (tzn. kvalitní máslo, raději sádlo před oleji, na saláty použijte olivové oleje).

Vyberte si sport, který Vám bude vyhovovat, nebude zatěžovat Vaše klouby, a u kterého se snadno dostanete do aerobní oblasti a vydržíte v ní alespoň 30 minut.

Objednávka_konzultace_tlačítko

Komentáře