Rostlina měsíce června – Černý bez – Kosmatice – Sambucus nidra

Černý bez je naše původní rostlina, která v minulosti rostla u všech venkovských chalup. Dnes ji v našich zahrádkách budete hledat marně, jelikož se pomalu vytrácí.  Přitom naše babičky při sbírání bylinek neustále opakovala rčení: „ před heřmánkem smekni, před bezem klekni„. Tak hodně si černého bezu cenili naši předkové.

Ptáte se, kde všude pomáhá?

Horký nálev z květů při prvních příznacích rýmy, angíny, zánětu hrtanu nebo chřipky dokáže zmírnit nebo dokonce zbavit nákazy tím, že stimuluje krevní oběh, působí pocení a čistí tělo od toxinů. Omezuje nebo odstraňuje hlen, čistí krev, usnadňuje vykašlávání, snižuje teplotu, je močopudný a vyvolává pocení. Zmírňuje zadržování vody v těle a odstraňuje toxiny, které se v organizmu hromadí při artritidě a dně.

Proč je černý bez tak ceněnou rostlinou?

Květ obsahuje glykosidy, třísloviny, vitamin C, slizovité látky, éterické oleje a organické kyseliny.
Listy pryskyřici, glykosidy, sambunigrin, sambucin a množství vápníku.
Plody obsahují glykosidy, sambunigrin, karoteny, antokyan, cholin, cukry, organické kyseliny, v čerstvém stavu vitamin C, ve slupce a v semenech provitamin A, vitaminy B1, B2, B6, B12 a kyselinu panthotenovou.

Objednávka_ebook_tlačítko

Snad každá část tohoto keře se dá využít.

Na jaře drobné bílé květy, v létě lichozpeřené listy a na podzim tmavě fialové plody. Od května do června sbíráme smetanově bílé až nažloutlé květy plné pylu, které mají specifickou vůni. Lze z nich připravit večeři i letní osvěžení. Jsou vhodné nejen jako prevence, ale i jako lék. Sirup připravený z čerstvých květů působí preventivně proti nachlazení, připravíte z něj výbornou, osvěžující limonádu. Dochutí želé, smetanové krémy a další dezerty. Díky ostře citrusové chuti skvěle ladí s ginem.

Listy se sbírají v období léta a vaří se z nich čaj, který čistí krev, je projímavý a močopudný. Rozemleté mladé listy se přikládají na bolestivé klouby a revmatické končetiny.

Od srpna do poloviny listopadu dozrávají lesklé plody. Používají se stejně jako květy čerstvé i sušené (suší se bez stopek). Mají podobné léčivé účinky (při nachlazení, migréně), ale hlavně výborně chutnají. Připravují se z nich vína, likéry, marmelády a džemy, zavařeniny, šťávy, dezerty, omáčky, povidla, dříve i kaše a polévka.

PROMOKÓD PRO KONZULTACI ZDARMA HUBNEME2016

Při sběru plodů pamatujte, že je nutné zpracovat je okamžitě po otrhání. Rovněž se doporučuje odstranit stopky, které negativně ovlivňují chuť bezinek. Především ale neochutnávejte bezinky syrové! Mohlo by vám být zle, protože obsahují glykosid sambunigrin, který se tepelnou úpravou zcela odbourá. Naši předkové znali ještě další využití bezu, konkrétně jeho větví, z nichž vyráběli hudební nástroje zvané koncovka a fujara.

Příští týden se na tomto blogu můžete těšit na několik zajímavých receptů z černého bezu a jak si touto léčivou rostlinou obohatit jídelníček.

Komentáře