Dieta dle krevní skupiny – 4 pokračování seriálu o dietách

Dieta dle krevní skupiny je velmi zajímavá myšlenka. Jak člověk procházel evolucí, tak se dělily rozdílné skupiny stravy. Jinou skladbu potřebovali lovci, jinou sběrači a jinou kočovníci. Někteří odborníci tvrdí, že podle toho se vyvinuly i rozdílné skupiny krve.

PROMOKÓD PRO KONZULTACI ZDARMA HUBNEME2016

Ačkoli jsme nyní ale prakticky všichni sběrači, tak krev máme stále rozdílnou a i tělo se podle toho chová jinak k jednotlivým potravinám. Proto bychom se měli soustředit na ty potraviny, které naše tělo dokáže snáze zpracovat a lépe využít. Vliv na to má nejen krevní skupina, ale také genetické predispozice.

Objednávka_ebook_tlačítko

Hlavní výhodou (podobně jako u dělené stravy) je, že člověk více přemýšlí o tom, co jí. Nebezpečí je ale opět v nevyvážené stravě a v jednosměrném zaměření na určitou skupinu potravin. Proto je vhodné si udělat z daných potravin pestrý jídelníček, občas si dopřát i jídlo z jiné skupiny. Soustředit se na vyvážené složení makroživin (bílkoviny, sacharidy, tuky) a dostatečný příjem mikroživin (vitamíny, minerály, stopové prvky).

Objednávka_konzultace_tlačítko

 

Komentáře