Také máte problémy s trávením? Vhodně zvolenou stravou to lze efektivně řešit.

Nedávno k nám do programu vstoupila klientka paní Bára jejíž cílem bylo shodit pár kilo, která přibrala během těhotenství.  V rámci úvodní konzultace jsme také řešili to, že paní Bára trpí většinu života průjmy, jelikož trpí ulcerózní kolitidou. Občas je to horší a nemůže moc jíst, někdy je jí jen špatně, ale někdy je to opravdu nepříjemné. “Tím se ale netrapte” pronesla vždy usměvavá paní Bára naučila jsem se s tím žít a nad svou nemocí jen mávla rukou. Brala léky a občas dodržela dietní zásady, které jí doporučila lékařka.

Asi na třetí kontrole nám překvapeně sdělila, že je jí moc dobře a že už neměla více než měsíc průjem. To se jí nestalo více jak deset let. Navíc nemá hlad ani chutě na sladké. Velmi ji potěšily také výsledky z váhy, které ukázaly za měsíc o 4kg méně. Cítila se plná energie a svítila jako sluníčko 🙂  Ani náhodou ji nenapadlo, že by se s jejími trávicími problémy dalo něco dělat vhodnou stravou?

Jídelníček Báry před vstoupení do programu vypadal asi takto:

Snídaně – 1/2-1 krajíc chleba s taveným sýrem, káva
Oběd – Polévka a druhé, vařila doma i pro dítě, káva
Odpoledne – káva
Večeře – pizza nebo těstoviny, sladkosti nebo pečivo, káva
Ovoce – měla 4x do týdne a zeleninu pouze v polévkách

V rámci programu začala dodržovat jídelníček sestavený na základě Komplexní nutriční a metabolické typologie a ve stručnosti vypadal takto:

Snídaně – 2 krajíce žitného chleba, lučina nebo tvaroh, jablko, káva
Svačina – jogurt s vločkama, oříšky, ovoce
Oběd – plátek drůběžího masa (ryba, hovězí maso), rýže, zeleninový salát
Svačina – knackebrot se sýrem, zelenina, káva
Večeře – lečo s vajíčkem nebo jemně opečená teplá zelenina s tvarohem
Druhá večeře – kefír
Kávu paní Bára omezila jen 2x denně, k tomu zvýšila pitný režim na 2-2,5 l čisté vody, ovoce jsme tedy zvýšili na dvě porce, zeleninu na zhruba 3-4 porce denně

Objednávka_konzultace_tlačítko

Nyní je tomu rok, co k nám paní Bára dochází. Za rok zhubla celkem 14kg a kolitida zatím v tichosti spí, paní je bez léků a plánuje další miminko.

PROMOKÓD PRO KONZULTACI ZDARMA HUBNEME2016

Její příběh je jen jeden z mnoha, se kterými se v praxi setkáváme, že naši klienti díky vhodně zvolené stravě vyřeší některý ze svých zdravotních problémů, se kterým vůbec nepočítali, že by se dal řešit nebo eliminovat. Zdravé stravování ovlivňuje nejen váhu, ale také zdraví celého našeho těla. Většina problémů, které máme se dají ovlivnit výživou.

Člověk se jen musí odhodlat s tím něco udělat 🙂 a proč čekat, když ten krok můžete udělat už dnes!

Komentáře